دسته بندی نشده

تکنولوژی ویپ VOIP

آشنایی با تکنولوژی ویپ VOIP

سیستم ویپ چیست ؟

در سالهای گذشته در مراکز تلفن فقط کابل های مخابراتی و زوج سیم های مسی فعال بود و در این بستر فقط امکان انتقال صدا وجود داشت و انتقال تصویر میسر نبود. با ورود تجهیزات شبکه و مجهز شدن مراکز تلفن، علاوه بر انتقال صدا، انتقال تصویر هم در بستر شبکه فراهم گردید . این تکنولوژی ویپ VOIP نامیده می شود.

برای بهره مندی از تکنولوژی ویپ Voip، علاوه بر پیاده سازی امکانات شبکه در مراکز تلفن (مراکز سانترال ویپ)، از تلفن های IP فون برای انتقال صدا و تصویر (بدون نیاز به زوج سیم مسی) استفاده می شود و به آنها تلفن ویپ نیز گفته می شود.

علاوه بر تلفن های Voip که بصورت سخت افزاری و از طریق کابل شبکه به سوییچ و سرور وصل می شوند، تلفن های Voip Soft Phone نیز وجود دارند که بصورت نرم افزاری و از طریق سیستم های دسکتاپ، لپ تاپ و موبایل با شبکه ویپ ارتباط برقرار نموده و کار می کنند.

تلفن های ویپ تحت پروتکل استاندارد جهانی Sip کار می کنند . لذا می بایست مراکز تلفن نیز پروتکل سیپ را پشتیبانی کنند تا امکان برقراری ارتباط تلفن با سانترال میسر شود .

سیستم مراکز تلفن (سانترال)

سیستم ویپ فقط بر روی سانترال های دیجیتال راه اندازی  می شود و بر روی سانترال های قدیمی که آنالوگ هستند و امکان پشتیبانی کابل شبکه را ندارند نمی توان سیستم ویپ راه اندازی نمود. البته برخی از سانترال های آنالوگ قدیمی با برندهای معتبر و معروف همانند سانترال پاناسونیک سری TDA هستند که قابلیت فعالسازی و مدیریت سیستم و تجهیزات جانبی ویپ را نیز دارند.

بهترین و مجهزترین مرکز تلفن که از پروتکل سیپ پشتیبانی می کند سانترال NS500 می باشد که هم سیپ ترانک و هم سیپ فون ها را ساپورت می کند و برای سازمانها و شرکتهایی مناسب است که حداکثر 200 پرسنل داشته باشد. برای سازمانها و موسسات با تعداد پرسنل بالا، سانترال سری TDE گزینه بسیار مناسب و قدرتمند محسوب می شود.

 

مرکز تلفن ویپ

ویژگی های کلیدی سیستم ویپ

  • پیاده سازی شبکه تلفن در بستر اترنت (شبکه)
  • فعالسازی تلفن های داخلی ویپ بدون محدودیت فاصله
  • امکانات مهم و کاربردی جهت مدیریت تماس ها
  • قابلیت برگزاری کنفرانس تصویری

برای مشاهده و خرید تجهیزات Voip اعم از سانترال و تلفن های ویپ به بخش محصولات مراجعه نمائید و یا برای مشاوره و خرید با واحد فروش دیجی همتا تماس گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.